Kairių poligonas

Klaipėda
Kairių g. 50, Klaipėda
55.637610, 21.174026

Aprašymas

Kairių poligonas – karinis poligonas, įkurtas 1949 m. netoli Kairių kaimo, Klaipėdos rajone1995 m. birželio 17 d. priskirtas Lietuvos kariuomenės reikmėms. Šiuo metu priklauso kariuomenės Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų pėstininkų batalionui.

Poligono teritorijoje yra aštuoni mokymo laukai, dvi šaudyklos su įranga, sprogmenų naikinimo, granatų mėtymo aikštelės, autodromas. Poligone praktinius įgūdžių įgauna bazinio kario savanorio įgūdžių kurso kariai ir kitų kursų klausytojai, vykdomas bataliono karių kovinis rengimas. 2004 m. karių rengimui Taikos rėmimo operacijoms ir mokymams kautis mieste įrengti kontrolės postai ir „Marių" miestelio imitacija bei stovyklavietės. Kairių poligone mokomasi ir ekstremalaus vairavimo. Tam tikslui įrengta speciali trasa, primenanti Afganistano kelius. Kairių poligonas pagal geografinę padėtį ir galimybių specifiką yra vienintelis poligonas Lietuvoje, kur vienu metu tarpusavio sąveikos pratybas ir mokymus gali vykdyti karinės orojūrų ir sausumos pajėgos. Kairių poligone pratybas organizuoja ir kiti kariuomenės daliniai, pasienio bei priešgaisrinė tarnybos, kitos organizacijos.

2014 m. gegužės 17 d. Kairių poligonui buvo suteiktas generolo Povilo Plechavičiaus vardas.[1

2016 m. buvo priimtas sprendimas atnaujinti poligono infrastruktūrą ir iki 2017 m. jame planuojama įrengti elektrinių taikinių ir individualaus kovinio šaudymo treniruotėms skirtas šaudyklas.

Reikalavimai